info

FAQ

a) Potřebovali bychom krátkodobě pronajmout server pro otestování aplikace, která se bude předávat zákazníkovi. Lze u Vás pronajmou server např. i na pár týdnů?

ODPOVĚD: Ano, je to možné. Podrobnosti Vám rádi upřesníme osobně.

b) Nejsem schopen odhadnout, jak velkou kapacitu virtuálních serverů budeme potřebovat v následujících letech. Lze nejen zvýšit, ale i snížit pronajaté servery? V jak dlouhém časovém horizontu je nutné oznámit změny?

ODPOVĚD: Ano, je to možné, prakticky okamžitě. S návrhem serverů Vám jinak můžeme pomoci.

c) Rád bych si vyzkoušel ovládání virtuálního prostoru před vlastním rozhodnutím o přesunu citlivých dat do cloudu. Je možné se domluvit na zkušební době?

ODPOVĚD: Ano, je to možné. Zdarma je možné službu testovat 2 týdny.

d) DOTAZ: Rádi bychom vyzkoušeli ukládání dat na Vašem diskovém úložišti, ale potřebovali bychom navrhnout způsob a úpravu naší infrastruktury.

ODPOVĚD: S celkovým designem Vám rádi pomůžeme.

e) Ve firmě máme vlastní serverovnu, kde je řešeno i zálohování, proč bychom měli hledat další firmu, kde by se prováděla záloha našich dat?

ODPOVĚD: Je to především z bezpečnostních důvodů, např. požáru, povodně apod. Standardně se doporučuje min. jedna oddělená geografická záloha.

f) Pracuji ve finančním oddělení. IT oddělení mi tvrdí, že nemají důvěru ukládat naše data o zákaznicích mimo svojí kontrolu.

ODPOVĚD: Odpověď na tuto otázku je daná především filozofií Vaší společnosti, všeobecně však při využití vhodného šifrování nepředstavuje externí úložiště prakticky žádné riziko. Jinak ze statistického pohledu dochází k největším únikům dat pochybením vlastních zaměstnanců.

Buďte v kontaktu...